-
FONTOSABB JELLEMZŐK: - egyszerű kezelhetőség - csak a szükséges pasztőrözési hőmérsékletet kell beállítani, minden más folyamatot a beépített mikroszámítógép automatikusan vezérel- teljesen rozsdamentes felépítés- az energia-visszanyerés elvén alapuló hőátadás gazdaságos üzemeltetést eredményez - szénsavas italok és sör pasztőrözéséhez kiegészítő hőcserélő beépítése lehetséges, mely a be- és kimeneti 10-12C°-os hőmérsékletkülönbséget 2-3C°-ra csökkenti, a meglévő vagy rendelhető hűtőkör felhasználásával- kis helyigény, mobilizálhatóság- nagy megbízhatóságú, ipari alkatrészek alkalmazása.
Szóda-, ásványvíz előállító berendezés: A kisméretű mobilizálható berendezés üzemeltetéséhez nincs szükség másra, csak víz-, villanycsatlakozásra és szénsavpalackra a hozzá tartozó reduktorral. A gép teljesen automatikus, üzemeltetése rendkívül egyszerű. A beállított nyomásértékektől és a hozzá csatlakoztatott palackozótól függően lehet vele szifonfejes szódát, vagy palackos (ásvány-) vizet előállítani. A berendezés nem tartalmaz a szivattyún kívül mozgó alkatrészt, ezért könnyen tisztítható és a meghibásodás valószínűsége is sokkal kisebb.
SZÓDÁSPALACKTÖLTŐ GÉP: Az új berendezés alkalmas minden típusú, és méretű, műanyagból készült szódáspalack (szifon) töltésére.
Sokan úgy vélik, hogy az energiatakarékos ház építése drágább, mint a hagyományos, így hamar elvetik ezt a fajta építési módot. Pedig egy épület árát nemcsak az egyszeri építési, hanem az évtizedekig jelentkező fenntartási költség is meghatározza. Ezért mindenképpen érdemes végiggondolni azt is, hogy mi lesz az átadás után, hiszen óriási különbségek vannak a fenntartási költségek között, és ez sokszor csak a beköltözés után tudatosul a megrendelőben.
Egy hőszigetelés tekintetében hagyományos ház az ötvenéves élete során az üzemeltetésre a bekerülési költségének háromszorosát fogyasztja el. Ezzel szemben egy energiahatékony épület esetében ugyanezen 50 év alatt kb. a másfélszeresét kell összesen az üzemeltetésre költeni. Mivel a fenntartási kiadások jövedelmünk igen magas hányadát teszik ki, így a jövőre való tekintettel fontos, hogy a döntés megalapozott és felelősségteljes legyen.
A passzívházak bekerülési költsége kb. 15–20 %-kal magasabb, mint a hagyományos technológiával épült házaké, de a beköltözés és használatba vétel utáni havi ráfordítás összehasonlíthatatlanul alacsonyabb. Ezért éri meg Önnek is, ha a passzívház mellett teszi lesz a voksát.
Ezek után beszéljenek a képek! Nézze meg referenciáinkat itt >>
Miért éppen a WES-re bízza építkezését? >>
Miért éri meg passzívházban élni? >>
A WES energiatakarékos házak 4 kiemelkedő tulajdonsága >>